KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13746053

nr 1374 6053

Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1937, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 25x31 cm

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 25 januari 2021
kl 18:32:33

25/1 15:38:45 1      Vinnande bud

Ã…ke Nothberg

Läs mer om Ã…ke Nothberg